Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Novinky
Druhý díl seriálu Grand Prix mládeže hostil Chomutov 
Honza Toman vítězem dorostenců
 
Výrazný úspěch zaznamenal Jan Toman v Chomutově (stejně jak v Povrlech), kdy tentokrát skončil před krajskou konkurencí i před prvním nasazeným M. Hurtíkem z N.Boru.  Po výhře s ním Honza suveréně vedl, v předposledním kole zaháhal, když ve vyhrané koncovce opomenul na čas a děčínský Mašek se tak dotáhl. Ovšem pomocné hodnocení měl náš hráč nejlepší z trojice. Až s 2bodovou ztrátou na medailisty skončil nejlepší hráč z kategorie kraje J.Šťastný z Klášterce.
Vítězné foto prvních pěti, Honza vlevo
 
 Několik našich si vzalo time-out, ve starších byl 11. ze 4 body z 9 Franta Mrkvan, 3 body Honza Čech v mladších získala 1 bod začínající Zuzana Mrkvanová.
  
 Potěšila početná a úspěšná výprava mladších žáků z Chlumce, většinu známe z našeho tábora.
 
 
V soutěži družstev dospělých se zatím moc nedaří
Bodovalo jen Béčko v KPI. v Litvínově 
 
 
Áčko, nováček soutěže 2.ligy, i potřetí prohrál, tentokrát na Kladně 2:6, tým zaznamenal svoji první výhru na šachovnici, když vyhrál Václav Kupšovský. Remízovali na prvních dvou deskách Dan Kotek a Jarda Říha.

Béčko veze bod z Litvínova v KPI za remízu 4:4 .... zpráva kapitána (zde ).
 
V KPII. nastoupilo proti litoměřickým za náš C-tým 7členná žákovská sestava s hiostujícím Milnem Maščákem na první šachovnici. Soupeři říkali, že se naši snažili, a že na vysokých 1:7 to nebylo. Rozhodla zkušenosta, za hosty hráli i ligoví hráči. Blýskla se výhrou Eliška Jirotová.
 
 V KPIII. dáváme prostor především novým hráčům všeho věku. Dtým prohrál 1:4 s Bystřanskými jezdci (vyhrál Junus Kerej) a E-tým 1,5:3,5 s Svádovem B (vyhrál Michal Mrkvan, remízoval Franta Mrkvan).   
 
Vše o soutěžích, tabulky, hráči atp.  2. liga Áčko , KPI., II., III. B, C, D, E  tým