Znak Spartaku

Šachový klub
Spartak Ústí nad Labem

Masarykova 228, 400 01 Ústí nad Labem, IČO 44554222
Znak Spartaku
Soutěže žáků - Přebory škol - Přebor škol
Okresní kolo přeboru škol Ústí nad Labem 2019
 
Výsledky 2.12. DDM Ústí n.L.
 
 
Rekordních 146 žáků/yň a studentů/ek se zúčastnilo Okresního kola škol v šachu. Bojovalo se o tituly a medaile v jednotlivcích, vyhodnoceny byly  nejlepší dívky a také nejúspěšnější z neregistrovaných.
Pořadatelé ze šachového klubu děkují školám za vyslání výprav, vedoucím výprav za účast se žáky a všem startujícím za sportovní průběh. Vyhrát, postoupit mohli jen nejlepší, věřím však, že si to všichni užili.     
 
Poděkování DDM k prostorám ke hraní, ředitel DDM PeadDr. Jan Eichler motivačně pohovořil ke všem při zakončení. 
 
Medailisté (všichni 3 z každé ze tří kategorií) postupují do krajského kola. 
Doplněno 7.12.: Krajské kolo Louny, Dům kulury, 28.1. O divoké karty můžete požádat do Vánoc u pořadatele p. Ulrycha: UlrychR@seznam.cz 
 
Pořadí družstev okresního kola Ústí n.L.
(započítáni 4 hráči/ky s nejlepším výsledkem daného týmu)  
 
1. stupeň - pořadí 4členných družstev se soupiskami
1. ZŠ Chlumec 2. ZŠ Povrly 3. ZŠ Stříbrnická 
 
1. Gymnázium Jateční 2. ZŠ Povrly 3. ZŠ Vojnovičova 
 
1. Gymnázium Jateční 2. Gymnázium a SOŠ Dr.V.Šmejkala 3. SPŠ Resslova  
 
Jednotlivci po play-off:
okresní přeborníci  škol a medailisté
(obdrželi medaile, bronzovou oba semifinalisté)
 
1.stupeň 
 
Zlato: 1. Ondra Stibor - ZŠ Chlumec
Stříbro: 2. Marcel Marek - ZŠ Povrly 
Bronz:   3. Václav Nacházel - ZŠ Chlumec a 4. Josef Mánek - ZŠ Povrly
 
(rozhodlo o 5. až posledním místě, 1.-4. do play-off) 
 
2.stupeň ZŠ a víceletá gymnázia 
 
Zlato:  1. Dan Hong Werner - ZŠ Chabařovice
Stříbro:  2. František Mrkvan - Gymnázium Jateční
Bronz:   3. Nikola Hampl - ZŠ Povrly a 4. Nguyen Huy Hoang - ZŠ E.Krásnohorské 
 
Po základní části, 6 kol, -  2.stupeň ZŠ, před play-off
(rozhodlo o 5. až posledním místě, 1.-4. do play-off) 
 
Střední školy a gymnázia
 
Zlato:  1. Daniel Balín - Gymnázium a SOŠ Dr. V. Šmejkala
Stříbro:  2. Jan Toman -  Gymnázium a SOŠ Dr. V. Šmejkala
Bronz:   3. Pavel Šmíd - Gymnázium Jateční a 4. Jan Hubert Pavelka - Gymnázium Jateční 
 
Po základní části 6 kol středních škol, před play-off 
(rozhodlo o 5. až posledním místě, 1.-4. do play-off) 
 
 
Vítězové kategorií 
 
 Vítězky kategorie dívek: 
 
1. stupeň: 1. Anna Morávková ZŠ Neštěmická 
2.stupeň:   1. Natálie Jedličková ZŠ Libouchec
Střední školy: 1. Eliška Mrišová SPŠ Resslova
 
Vítězní neregistrovaní
(nehraje/nehrál více než 4 měsíce v žádném šach. klubu) 
 
1. stupeň:  1. Jakub Toman ZŠ Libouchec 
2.stupeň: 1. Petr Kapras  ZŠ A.České
Střední školy:  1. Radek Horák SPŠS a SOŠST Čelakovského
 
 Vítězové základní části
(letos shodní s vítězi po play-off) 
 
1. stupeň:  1. Ondřej Stibor - ZŠ Chlumec
2.stupeň: 1. Dan Hong Werner ZŠ Chabařovice 
Střední školy:  1. Daniel Balín   Gymnázium a SOŠ Dr. V. Šmejkala
 
 Na ogranizaci se podílel tým ze šachového klubu Sp. Ústí .L.: 

Pavel Chrz - ředitel soutěže
Michal Sliva - hlavné rozhodčí 
Richard Sliva - rozhodčí, materiál
Václav Soukup - přihlášky - sestavy na web, v místě občerstvení 
Milan Krausz - rozhodčí, příprava místností
 A několik mladých šachistů klubu pomáhalo s přípravou akce a s úklidem.
 
Připomínky, podněty, dotazy na skoly@sachyusti.cz 
 
    Zpracoval  2.12., 17:30 Pavel Chrz